De Jong zatím na titul nemyslí

Nigel de Jong

Nigel de Jong

Nigel de Jong trvá na tom, že se Citizens nenechají unést, navzdory další výhře na hřišti soupeře.

Po sobotní výhře v Upton Parku se Manchester City v tabulce dotáhl na Arsenal, a dal tak jasně najevo, že se s ním v bitvě o pohár pro vítěze Premier League musí počítat.

Když jsme se ale holandského záložníka zeptali jestli City může vyhrát titul, odpověděl: “Ta otázka tu je od začátku sezóny. Vždy když jsme prohráli, lidé říkali, že už na titul nemáme, po výhře jako byla ta sobotní zase budou říkat, že jsme horkými kandidáty. Bereme to týden po týdnu, sezóna je dlouhá a ještě nejsme ani v půlce. Měli bychom se zhodnotit následující měsíc, v lednu uvidíme, jestli jsme pořád u vrcholu tabulky, a jestli tam můžeme i zůstat.”

“Po posledních zápasech máme hodně sebevědomí, a zápas od zápasu se lépe sehráváme, ale diskuze o nás necháme jiným. Nejdůležitější pro hráče je nemyslet na titul či na pohár pro vítěze, ale jít do každého zápasu na 100% a pokusit se ho vyhrát.” Ačkoliv bude de Jong kvůli páté žluté kartě chybět v zápse proti Evertonu, už teď přemýšlí jak může v nabitém zápasovém programu svému týmu pomoci. K tomu dodává: “Raději zmeškám domácí, než venkovní zápas, a s tím jaký máme program to pro nás bude těžký měsíc. Raději si odpočinu teď a budu hrát celý leden.”

Leave a Reply