Manchester City podepsal Assulina!

Gai Assulin

Gai Assulin (vpravo)

Devatenáctiletý Izraelský reprezentant Gai Assulin se po odchodu z Barcelony dohodl na smlouvě s Manchesterem City, a už se nemůže dočkat svých nových spoluhráčů.

Assulin, který se stal nejmladším reprezentantem Izraele v historii – první zápas odehrál když měl dva týdny před svými sedmnáctými narozeninami, podepsal v Manchesteru smlouvu na dva a půl roku. Řekl k tomu: “O City jsem hodně slyšel, a jakmile jsem to tu viděl, okamžitě jsem chtěl zůstat. Jsem ve skvělém klubu a doufám, že tu budu dlouho. Musím využít svojí příležitost a každý den se učit na trénincích.”

Assulin nastoupil na Barcelonu proti Citizens v přátelském zápase na začátku minulé sezóny a prý jde ve šlépějích Yayi Tourého: “S Yayou mluvím každý den, a doufám, že spolu budeme hrát bok po boku.” Gai byl po odchodu z týmu Evropských šampiónů spojován s několika kvalitními kluby, včetně Arsenalu, a nyní se velice těší na hraní v Premier League: “Doufám, že ukážu že mohu hrát na této úrovni.”

Svůj debut v soutěžním zápase za A tým si odbyl ve španělském poháru proti týmu Cultural Leonesa v říjnu minulého roku, a očekává se, že tento reprezentant Izraele do 21 let, dostane další šanci se ukázat i v pozdější fázi této sezóny. Když se Assulin v roce 2008 jako šestnáctiletý dostal na hřiště v přátelském zápase Izrael – Chile, stal se tak nejmladším reprezentantem, kterým do té doby byl Ben Sahar, jehož “rekord” překonal o celých 195 dní.

Leave a Reply