Před zápasem: West Ham – Manchester City

West Ham

West Ham United


Manchester City se dnes představí v Londýně na místním Upton Parku, s cílem snížit ztrátu na vedoucí Arsenal, zatímco čtyři z pěti nejlepších týmů, dosavadního průběhu sezóny, se utká ve vzájemných zápasech. Přínášíme veškerá fakta, statistiky a informace, které před zápasem potřebujete…

Od prohry 4:1 v listopadu 2000, obdrželi Citizens od West Hamu jen 3 góly v 7 návštěvách ve východním Londýně, a udrželi 4 čistá konta.

V sezóně 1962/63, se “kladivářům” jako jedinému týmu podařilo porazit Manchester City 6:1 doma i venku. Dalším vzájemném zápase v září 1966 vyhráli hosté z Londýna na Maine Road 4:1, což znamenalo, že ve 3 zápasech proti City vstřelili 16 gólů, zatímco obdrželi pouze 3. Poslední gól hlavou Manchesteru City v Premier League byl proti West Hamu zaznamenán v květnu tohoto roku Shaun Wright-Phillipsem, který vyrovnával na 1:1. Průměr vstřelených gólů Manchesteru City v Upton Parku je něco málo přes 1 – dokázali vstřelit 45 gólů ve 44 zápasech. S West Hamem prohrál Manchester City pouze jedno z posledních deseti vzájemných utkání v lize, či pohárech, doma i venku. Toto bude jednadevadesáté vzájemné utkání ve všech soutěžích. První vzájemný zápas se odehrál v roce 1924.

“Kladiváři” jsou neporaženi posledních pět zápasů v lize a ligovém poháru, 3 z nich vyhráli a 2 remizovali. Vyhráli ovšem pouze 4 ze svých posledních 14 zápasů na domácím hřišti. Naproti tomu, “Blues” prohráli pouze 2 ze svých posledních 15 ligových utkání na hřištích soupeře. Jen jeden tým zabránil West Hamu ve skórování v posledních 11 zápasech Premier League v Upton Parku – Blackpool pod vedením manažera Iana Hollowaye. Ironií je, že Blackpool obdržel na cestách více gólů než jakýkoliv jiný klub v letošním ligovém ročníku.

Leave a Reply