Manchester City veze z Londýna 3 body po výhře 1:3

Yaya Toure

Yaya Toure

Manchester City se představil na půdě posledního West Hamu, s cílem nejen prodloužit svojí neporazitelnost, ale odvézt si všechny tři body. Nejvíce Robertu Mancinimu určitě chyběl kapitán týmu Carlos Tevéz.

Citizens začali zápas dobře, hned v úvodu zápasu měl velkou šanci Balotelli, v malém pokutovém území se ale neprosadil. West Ham nedokázal dostatečně držet míč a ten se tak znovu a znovu dostával na kopačky hráčů v bílých dresech. Hosté měli sice herní převahu, tu ale nedokázali nijak kloudně využít, až přišla 30. minuta a s ní velká chyba v obraně “kladivářů”, kdy jeden z obránců na vteřinu spustil oči z míče u nohy Garetha Barryho, a ten zpětnou přihrávkou našel v tu chvíli nehlídaného Yayu Toureho. Toure z hranice vápna vypálil přímo pod břevno a překonal Roberta Greena – 0:1.

Druhý poločas se rozjížděl trochu pomaleji, a hra byla celkem vyrovnaná, ale musím vzpomenout Maria Balotelliho. Chování tohoto hráče se vymyká všemu co jsem v EPL kdy viděl, a tento hráč, který přišel v létě z Interu Milán, za částku, kterou nechci raději ani vyslovovat, mi utkvěl v mysli hlavně jednou věcí. Asi se snaží vypilovat svojí angličtinu, protože neustále něco pokřikoval na rozhodčího. Vždy když mu nebyl odpískán přímý kop a hra pokračovala dále, choval se tento talentovaný fotbalista jednoduše řečeno, jako malé děcko. Nakonec si za to vysloužil od rozhodčího Phila Dowda i žlutou kartu a trenér Mancini ho raději v 61. minutě nahradil Adamem Johnsonem. Balotelli navíc hned po odchodu ze hříště zamířil přímo do kabiny – velice netýmové gesto od tohoto mladého Itala. Je vidět, že se musí ještě hodně učit.

Pojďme ale zpět k průběhu druhého poločasu. West Ham se dostával více do hry, jeho hráči se dostávali více do kombinace, aktivní byl hlavně Piquionne či Obinna. Do hry se čím dál více dostával také playmaker domácích Scott Parker a na hřiště přišel i útočník Carlton Cole. Udeřilo však na druhé straně, v 73. minutě, kdy se po individuální akci po levém křídle prosadil Yaye Toure, který nastřelil z úhlu tyč, balón se však od zad Roba Greena odrazil do branky. Velká smůla pro tohoto anglického brankáře a 0:2 pro hosty. Po tomto gólu už nezbývalo West Hamu nic jiného než vrhnout všechny síly do útoku, bohužel to nedopadlo dobře, neboť po jednom z protiútoků vysunul David Silva kolmou přihrávkou Adama Johnsonna, ten obešel i brankáře Greena a zakončil do prázdné branky – 0:3 pro hosty.

Manchesterští pak hodně drželi míč, a zápas už se pomalu dohrával, šanci ukázat se, dostal v závěru i James Milner, a minutu před koncem řádné hrací doby, snížili domácí na 1:3. Střelcem gólu byl stoper West Hamu James Tomkins, jehož hlavička byla tečována, změnila směr, a Joe Hart už neměl šanci.

Manchester City si tedy z východního Londýna odváží tři body, a posunul se na druhé místo v tabulce o skóre za vedoucí Arsenal, který má ale pondělní dohrávku, šlágr kola proti Manchesteru United, k dobru.